Návod na APP/ACS útok pre úplných začiatočníkov

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Návod na APP/ACS útok pre úplných začiatočníkov

Tak som si vytvoril účet na ACS vesmíre a chcel by som vedieť ako nato. V podstate mám dve možnosti. Prvá je spýtať sa nejakého skúseného hráča, či by mi to krok po proku nevysvetlil. Druhá je prísť nato sám svojpomocne. Chcel by som vám všetkým, ktorých sa toto týka ešte ponúknuť možnosť tretiu, kde si to možete pozrieť v obrázkovej podobe alebo len ako doplnenie pre možnosti 1 a 2.

Tak krok 1 je založenie útoku:

v tomto kroku je podstatné hlavne vybrať lode, ktoré sú dostatočne pomalé, ak sa chystám do útoku pridávať aj lode rýchle, pretože by sa mi mohlo stať, že ak sem dám lode príliš rýchle, tak to tie pomalé už nestihnú a poletia ako samostatný útok a nie ako súčasť tohoto APP útoku. Ja som to vyriešil pre náš príklad spomalením lode na 50% rýchlosti s dobou letu cca 71 minut a časom dopadu útoku 11:47:58 hod LSEČ

Krok 2 je samotné vytvorenie APP, keže zatiaľ mám len obyčajný jednoduchý útok

po kliknutí na "pohyb flotíl" sa dostávam sem:

tu si nájdem riadok s tým útokom, ktorý idem prerobiť na APP a kliknem na ikonku "spojenie flotíl", tým sa mi otvorí nové okno:

kliknutím do rámčeku s názvom si možem vytvoriť vlastné meno útoku, ja som tam dal "Pokus1", ďalej v tomto bode možem prizvať aj iných hráčov z mojho zoznamu priateľov, ale ja som sa rozhodol, že toto bude len príklad pre spomalenie mojho útoku vlastnými loďkami ... takže už dám len vpravo dole "OK" a v ďalšom kroku idem pridávať lode do už vytvoreného APP zoskupenia ...

pridávajú sa normálne cez "flotily", vyberiem lode ktoré chcem poslať a namiesto súradníc vpravo kliknem do okienka "Bojové zoskupenie", kde budem mať možnosť "Pokus1", jeho označením sa automaticky vyplnia súradnice cieľa a ja si už len vyberiem rýchlosť akou tieto lode poletia dolu na lište s %

tu ešte musím podotknúť, že je potrebné dávať pozor na "doba letu", ktorá nesmie presiahnuť určitý limit. Je to dané preto, aby ste nemohli útok predlžovať týmto sposobom do nekonečna ... :D

tak mne sa to hneď tu stalo a tak som nakoniec namiesto 40% rýchlosti poslal lode rýchlosťou 50% s časom dopadu útoku 11:56:52 hod LSEČ, týmto sa aj dopad celého APP posunul na tento čas, keďže pri tomto type útoku lode, ktoré dorazia k cieľu skor, čakajú na tie posledné a útočia naraz spolu s nimi. Ešte vsi tu možete všimnúť, že hore sa odomklo okienko s ikonou "aliančný útok" a to znamená, že sa tieto lode úspešne pridali do toho APP.

v poslednom ktoru ešte skontrolujem, či je to naozaj tak a aj výsledný čas dopadu APP, ktorý sa mi vďaka ukladaniu obrázkov a opravám zas trochu posunul:

Zhrnutie :

počiatočný čas dopadu útoku bol 11:47:58 hod LSEČ

konečný cas dopadu útoku je 11:57:27 hod LSEČ

takže som svoje lode vo výsledku spomalil o 10 minút
      To ako žijeme je jedna vec a vačšinou sa s tým nedá nič urobiť, ale nemali by sme strácať kontakt medzi sebou. (Príbehy obyčajného šialenstva).
    • robil som to pre novacikov, ktorych sme nedavno prijali do aliancie na Hydre a na zaklade toho, ze to bolo jednoduchsie ako to vysvetlovat kazdemu zvlast ... a samozrejme preto, ze ked som im tuto moznost spomenul, tak o to bol zaujem :)

P.S. tiez by som sa chcel ospravedlnit, ze som z obrazkov nevymazal suradnice, ale to ze su tam moje snad nevadi a ten ciel je i-cko, takze som tym ziadneho hraca nezasiahol, co asi bol zamer preco sa suradnice nesmu zverejnovat na fore :D
      To ako žijeme je jedna vec a vačšinou sa s tým nedá nič urobiť, ale nemali by sme strácať kontakt medzi sebou. (Príbehy obyčajného šialenstva).